HISTORIA BUNGY PUMP

 

W pierwszej dekadzie roku 2000, kije do Nordic walking’u stały się jednym z najbardziej popularnych form regularnych ćwiczeń dla wielu ludzi w Szwecji. Kije nie tylko stały się popularne wśród ludzi w średnim oraz starszym wieku, ale również zostały postrzegane jako dobre uzupełnienie dla tych, którzy biorą udział w innych zajęciach fitness, takich jak siłownia czy aerobik.

UtsiktSlattdalsberget

W 2007 roku, grupka ciekawskich dusz z High Coast w Szwecji wpadła na pomysł, aby w jakiś sposób połączyć zalety spacerowania z kijami z zaletami trenowania w siłowni. Jeżeli górna części ciała i mięśnie pleców mogą pracować w tym samym czasie, o wydolności porównywanej z aerobikiem i innymi zajęciami fitness, podczas spaceru to doskonały produkt może być zrobiony! Wtedy narodził się pomysł na kije BungyPump.

Wiele miesięcy zajęło wyprodukowanie kijów BungyPump. Warsztat zespołu znajdował się w pobliżu Kramfors. Pomysły, projekty i prototypy zostawały wyprodukowane i testowane, aż w końcu, w 2008 roku, realny model kijów treningowych z wbudowanym zawieszeniem opuścił stół warsztatowy i został zabrany na testy. Zespół zrobił to! Kije BungyPump były rzeczywistością.

instrukcja_5

Teraz pomysł został rzeczywiście zrealizowany, ale jak można kije BungyPump promować? Jak to rewolucyjne narzędzie fitness ma być przedstawione światu? Chociaż zespół projektantów stworzył produkt, który zapewni dobre samopoczucie przez całe życie, teraz potrzebują pomocy, aby uświadomić rynek o ich produkcie.
Pod koniec 2009 roku, rezerwy finansowe projektantów zostały wyczerpane. Kije BungyPump mogły zniknąć na zawsze, i nikt nigdy by nie wiedział o nich, poza niewielką grupą projektantów, którzy stworzyli je.

lena_frejlin07_0

Jednak los chciał, i dał im szansę spotkać Lena Frejlin, założyciela i Prezesa Sports Progress International AB, a on zmienił przyszłość kijów BungyPump.
Umowa produkcji i dystrybucji został podpisana i ostatecznie w marcu 2010 r., kije BungyPump zostały wprowadzone na rynek w Szwecji. Zainteresowanie była natychmiastowa! Zespół sportowców opiniotwórców, jak i również lekarze okrzyknęli kije BungyPump jako rewolucyjne narzędzie o szerokiej gamie korzyści dla wszystkich – od elity sportowców do osób w podeszłym wieku, od ekstremalnych treningów do programów rehabilitacyjnych.

 

Do 2011 kije BungyPump stały się jednym z najbardziej utytułowanych produktów fitness w Szwecji z detalicznym partnerstwem wszystkich najważniejszych sportów i łańcuchów produktowych zdrowia: Intersport, Stadium, TeamSportia, Sportsringen, Life, HälsoKraft i wiele innych.bungypump_world_growth

 

W 2012, Sport Progress International AB przeniósł się do nowej siedziby i zatrudnił wielu nowych pracowników do osiągania sukcesów kijów BungyPump. Dzięki współpracy z partnerami z zagranicy zostały utworzone biura na całym świecie. Kije BungyPump z zainteresowaniem rozwijają się w Europie, Australii, Ameryce Południowej, Rosji, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, jak i w Japonii, a historia kijów BungyPump dopiero się zaczyna!